Windows 10 - szpieg ?

Jak w nazwie, to co nas zaciekawiło, czym chcemy się podzielić.
Awatar użytkownika
moderator
Kontaktowanie:

Windows 10 - szpieg ?

Postautor: moderator » 03 grudnia 2015, 10:49 - czw

Windows 10 nowym narzędziem do masowej inwigilacji - https://www.youtube.com/watch?v=39IJ0PSbahg

Chociaż są też inne opinie, mianowicie;

Windows 10 - prywatność, płynność działania, nowości - moja opinia - https://www.youtube.com/watch?v=9q_Sto26ZTU

Propomuje aby podzielić się swoimi odczuciami, doświadczeniami, przemyślemiani ...
Grzegorz M

animalka
Kontaktowanie:

Re: Windows 10

Postautor: animalka » 15 kwietnia 2016, 21:16 - pt

Nie zerkałam w linki, ale co do samej inwigilacji, to dzisiaj mało urządzeń elektronicznych bez inwigilacji. Chociażby smartfony dotykowe. Każdy z nich ma wbudowany GPS. Bardzo łatwo nas namierzyć. Albo nowe komputery.. Gdzieś mi się obiło o uszy, że inwigilacja może być nawet przez kamerkę w laptopie (najlepiej zakleić ją podczas nieużywania). Nowe systemy komputerowe do tego właśnie dążą, do kontroli wszystkich...
Też mam win 10.. i nie jestem wcale z tego powodu szczęśliwa... pomijając już sam fakt szpiegowania..

Awatar użytkownika
moderator
Kontaktowanie:

Re: Windows 10

Postautor: moderator » 19 kwietnia 2016, 19:17 - wt

Zgadzam się, że w dzisiejszym czasie trudno ochronić się przed inwigilacją - ale można ja ograniczyć i nie ułatwiać przez świadome i dobrowolne zezwolenie na nią.
Moduł GPS w smartphone można wyłączyć. :)
Grzegorz M

animalka
Kontaktowanie:

Re: Windows 10 - szpieg ?

Postautor: animalka » 24 kwietnia 2016, 20:59 - ndz

Ale są takie oprogramowania np na Androidzie jak i przez samo Google, których nie zainstalujesz bez zgody na lokalizację... no i dupa :)

Awatar użytkownika
moderator
Kontaktowanie:

Postautor: moderator » 26 kwietnia 2016, 08:47 - wt

Ja zgadzam sie - nie ma innego wyjęcia - ale mam wyłączony GPS - a poza tym cały tydzień siedzę w mieszkaniu jedynie w weekendy jeżdżę do rodziców jak jest ciepło i nie pada to jakiś spacerek ewentualnie zobaczyć co w sklepie, tyle. Tak że .... :lol:
Grzegorz M

Awatar użytkownika
Grzegorz_72
Kontaktowanie:

Postautor: Grzegorz_72 » 26 września 2016, 07:54 - pn

Szef FBI radzi: zaklej kamerę wbudowaną w swój komputer. Każdy może stać się ofiarą hakerów - http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/szef-fbi-radzi-zaklej-kamere-wbudowana-w-swoj-komputer,677202.html
Grzegorz M

Wróć do „Ciekawostki”